Jak zjistit velikost prstenu

Jak zjistit velikost prstenu

Nejspolehlivějším způsobem, jak si vybrat ten správný prstýnek, je vyzkoušet si jej přímo u nás na prodejně. Každý prsten má trochu jiný tvar, což má vliv na to, jak prsten nositelce sedí. Ovšem v případě, že tuto možnost nemáte a rádi byste objednali prsten přes Internet, popíšeme Vám zde několik způsobů, jak velikost prstenu zjistit.

Změřením prstu, či prstenu který obvykle nosíte na prodejně se šperky:

Na prodejnách se šperky mají měřidla jak pro měření prstenů, tak různě velké kroužky pro změření Vašeho prstu. Tato metoda je nejspolehlivější.

Přeměřením prstýnku, který obvykle nosíte:

Jak změřit velikost prstenu Velikost prstenu

Prsten, si položíte na metr a pomocí naší převodní tabulky níže se podívejte, jakou velikost Váš prsten má. Tento postup je pro měření doma nejpřesnější.

Změřením prstu:

K tomuto budete potřebovat proužek papíru, či nepružnou stužku, popřípadě provázek. Proužek papíru obtočíte kolem prstu a označíte v bodě, kde se strany přetínají. Poté pruh papíru rozložíte a změříte domácím metrem rozměr od značky ke značce. Tento údaj v milimetrech Vám udává velikost prstenu. Jedná se o méně spolehlivou metodu, jelikož musíte počítat i s tím, že musíte prsten přetáhnout přes kloub.

Měření velikosti prstenu jak změřit prsten

Tabulka pro převod naměřených hodnot:

Prvním údajem v této tabulce je obvod prstenu v milimetrech. Toto číslo u nás udává velikost prstenu. Uprostřed se nachází údaje o průměru prstenu v milimetrech a poslední údaj je doplňující, tedy velikosti USA, které jsou ovšem také u nás používány.

Jak změřit velikost prstenu

Věříme, že pro Vás nyní bude snadnější, vybrat si správnou velikost prstenu, který se Vám líbí.
V případě, že se i přes to netrefíte do správné velikosti, Vám šperk samozřejmě bez problémů vyměníme.