Něžné přírodní motivy

Něžné přírodní motivy

Přírodní motivy jsou známé snad ve všech uměleckých odvětvích. To znamená že i ve světě šperků, se krásné přírodní motivy objevují. Ať už se jedná o přívěsek, náhrdelník, prsten nebo náramek. Všude tady s můžou přírodní motivy objevit. Pro ty z vás, kteří milují přírodu a rádi se do ni vrací. Jsou šperky s přírodními motivy skvělými doplňky. Pro ty, kdo žijí ve městě a nemají tolik možností se do přírody dostat, jsou tyto šperky to pravé. A aspoň tak můžou mít kousek přírody pořád u sebe.


Peříčko – motiv peříčka je starý snad jak lidstvo samo. Pírko uznávali staří indiáni, pro které byl tento motiv silným a důležitým talismanem. Představoval obrovskou moc vzdušného živlu. Pírko všeobecně přináší do života svobodu, jasnou mysl, lehkost a pozitivní myšlení.

Přívěšek s jantarem zde.

Strom – Symbol stromu je spojen s narozením, životem a smrtí. Obecně je tento symbol spojením čtyř elementů Země (země, vody, ohně a vzduchu). Tím představuje význam, že všechno je na světě spojeno a jedno nemůže být bez druhého.

Brož

     Brož strom                  

Květ – Je to symbol který znázorňuje základní formy prostoru, času, jednotu ducha a života jako součást vesmíru. Je hlavně pro ty, kteří se věnují duchovní práci.

Květ brož

Brož květ                        

Motýl – je symbol kreativity, svobody, duše, barev. Reprezentuje proces transformace a změnu tvaru. Patří k elementu vzduchu.

Motýl brož

Brož motýl

Vážka – tento symbol znázorňuj přeměny lidstva. Vážka je jemný tvor. Je to také symbol štěstí, radosti, ale i odvahy a síly. Je to zejména tím, jakými přeměnami projde, než se stane vážkou. Proto je to znamení snahy dosáhnout svých cílů.

Vážka s jantarem

Vážka

Včela – představuje mateřství a lásku k přírodě. Symbol dobra, duše, naděje a království. Hlavně proto, že včely jsou celý život věrné své „rodině“. Ale také je včela symbolem smrti a ublížení.

Náramek včelka

Náramek

Čtyřlístek – všichni víme, co čtyřlístek znázorňuje. Má tomu, kdo ho našel přinést štěstí. Ale čtyřlístek má čtyři lístky a každý značí něco jiného. První lístek značí víru, druhý nadějí, třetí lásku a přece jen čtvrtý znázorňuje ono štěstí.

Náušnice čtyřlístek

Náušnice čtyřlístek

Růže – každá žena, která dostane růži, tak je to většinou dárek z lásky. A to také růže symbolizuje. Lásku a důvěru. To věděli už staří Římané, proto můžete vidět na stopech štukové růže, hlavně v místnostech se vedli důležité a důvěrné rozhovory.

brož růže

Brož růže

Sova i když je tohle zvíře krásné a vznešené, jeho symbolika značí něco jiného. Je to posel zla, nočního života a samoty. Ale není to jen zlé znamení je to i symbol moudrosti a vědění. Značí bílou i černou magii.

Přívěsek sova

Sova přívěsek

Páv – Marnivost, arogance, pýcha, postavení, krása a půvab. To jsou hlavní znaky páva, který je nádherným a vznešeným tvorem. Je znakem božství a dobrého rodu, znakem moci a dobrého postavení ve společnosti.

Páv brož

Páv brož